Valiuta:

Įranga legioneliozės prevencijai

 •  LEGIONELIŲ IR LEGIONELLA PNEUMOPHILA  PREVENCIJA VANDENS SISTEMOSE 

  Legionelių bakterija, pagrindinis legioneliozės sukėlėjas, yra vandenyje esantis organizmas, kuris, įkvėptas aerozolio pavidalu, sukelia infekciją. Nors paprastai siejamas su aušinimo bokštais ir garavimo kondensatoriais, jis taip pat randamas dušuose ir, kaip žinoma, veikia darbuotojus, gaminančius plastikines dalis naudojant liejimo liejimo įrangą. Plastiko pramonėje organizmų buvo rasta vandenyje, naudojamame metalinėms formoms aušinti, taip pat technologinėje įrangoje, naudojamoje gaminant plastikines dalis.

        Didėjantys mokesčiai už šildymą reiškia, kad karšto vandens sistemų palaikymas iki rekomenduojamos temperatūros dabar tapo pagrindine daugelio organizacijų išlaidų našta. Karšto vandens temperatūros neužtikrinimas skatina legionelių problemą

  Bakterijos gali kolonizuoti tam tikrų tipų vandens jungiamąsias detales, vamzdynus ir medžiagas, naudojamas vandens sistemoms statyti. Esant tokioms medžiagoms ir dideliems kalkių nuosėdų kiekiams, legionelėms gali būti suteikta maistinių medžiagų ir gali būti sunku jas išnaikinti. Praktiškai legionelių randama daugelyje recirkuliacinių karšto ir šalto vandens sistemų, ypač didesnėse, sudėtingose sistemose, tokiose kaip ligoninėse, viešbučiuose, biurų blokuose ir gamyklose.

  Legionella užsikrečiama tik įkvėpus užteršto vandens lašelių. Organizmų turi būti pakankamai didelės koncentracijos ir jie turi būti suspenduoti 3–5 mikronų skersmens aerozolyje. Nėra įrodymų, kad liga užsikrėstų nurijus, užteršto vandens ar absorbcijos per odą. Todėl didelės rizikos zonos pirmiausia siejamos su dušais, purkštukais, purškimo čiaupais, aukšto vandens slėgio čiaupais ir šaldymo bei oro kondicionavimo aušinimo bokštais. 

  Kalkės yra pagrindinė problema tiek karšto, tiek šalto vandens sistemose. Varvantys čiaupai gali palikti nuosėdų čiaupe ir aplink jį, o esant aukštai kambario temperatūrai, tai yra ideali bakterijų auginimo terpė. Karštose sistemose apnašos gali sulaikyti legioneles ir bioplėveles. Tai suteikia puikią auginimo terpę, į kurią negali prasiskverbti dezinfekavimo priemonės. Legionella kolonizuotos apnašos gali nuolat pakartotinai užteršti sistemą net ir po dezinfekcijos. Įstrigusios bioplėvelės yra bakterijų maistinių medžiagų šaltinis ir gali sukelti skonio ir kvapo problemų dėl jų metabolizmo produktų.

   

  Scalewatcher elektroninėmis sistemomis apdorotas vanduo neleis kalkių nuosėdoms susidaryti vamzdžiuose ir ant šilumos perdavimo paviršių, taip pat per tam tikrą laiką pašalins esamas apnašas. Šis inžinerinis sprendimas turi daug privalumų. Vienas iš jų - pašalinamas bioplėvelių ir bakterijų (tame tarpe ir legionelių) kolonizacijos šaltinis.

  Naudojant Scalewatcher panaikinsite sąlygas legionelėms vystytis!

  Informacijai ir užsakymams, rašykite el. paštu: mbaviris@yahoo.com arba skambinkite +370 62168746 .