Tvenkinių dažai iš esmės yra maistiniai tvenkinių dažikliai.
Jie yra kelių spalvų, ir jūs galite pasirinkti, kokios spalvos norite, atsižvelgdami į savo tvenkinio aplinką. Kai kuriems žmonėms tai patinka; kai kurie to nedaro. Čia yra privalumai ir trūkumai, ir mes leisime jums apsispręsti.
Visi tvenkinių dažikliai veikia vienodai, nuspalvindami vandenį mėlyna, šešėlio arba juoda.
Tvenkinio dažų šviesos absorbcija, saulės spindulių blokavimas labai sumažina fotosintezę vandenyje.
Tai leidžia sumažinti piktžolių ir dumblių augimą įvairiose tvenkinio ar ežero vietose. „Juodieji“ tvenkinio dažai nepadės dumblinam tvenkiniui. Tik mėlyni dažai prasiskverbs į suspenduotas daleles ir suteiks jums rezultatų.
Tvenkinių dažai siūlo alternatyvą, kuri gali sumažinti augalų ir dumblių augimą daugelyje tvenkinių.
Tačiau dažikliai neslopina visų vandens augalų augimo, nors ir daro poveikį piktžolių augimui (elodėja, varpotoji plunksnalapė, paprastoji nertis ir kt.)
Dažikliai taip pat slopina gijinių dumblių, "kilimus" formuojančių dumblių ir vienos ląstelės planktoninių dumblių augimą.
Golfo aikštynų tvenkinių spalvai galima naudoti juodus tvenkinio dažus.
Jei tvenkinys turi šaltinį arba srautas per tvenkinį yra didelis, tvenkinio dažai greitai praskiedžiami ir gerai neveikia.
Paprastai tvenkinio srautas per mėnesį turi būti mažesnis nei 50% tvenkinio tūrio, kad tai būtų prieinamas būdas.
Dažai yra maistiniai ir nieko negali pakenkti nei žuvims, nei žmogui.
Jei yra daug vandens piktžolių ar dumblių, kuriuos vienu metu per greitai užblokuoja dažymas dažais, žuvys gali žūti dėl deguonies stokos, pūvant dumbliams ir augalams, todel reikalinga aeracija arba deguonies preparatai, o taip pat bakterijos žuvusių augalų skaidymui arba rankinis pašalinimas
PLIUSAI
-
Tvenkinių dažai yra alternatyva, kuri gali sumažinti piktžolių ir dumblių augimą tvenkiniuose.
-
Tvenkinio dažai gali padėti užkirsti kelią žuvų plėšrūnams: garniams, kitiems paukščiams, vandens plėšrūnams.
-
Tvenkinio dažų naudojimas yra labai paprastas.. Jie greitai išsisklaidys tvenkinyje, paprastai per kelias valandas. Kadangi dažai savaime pasklis po vandenį, nebūtinas paruošimas, išpurškimas.
-
Vanduo iš tvenkinių, kuriuose naudojami dažikliai, gali būti naudojami laukų drėkinimui ir gyvulių ar naminių gyvūnėlių gėrimui ar plovimui.
-
Žuvis iš dažytų tvenkinių yra saugu valgyti.
-
Pramoginis plaukimas taip pat yra saugus. Plaukiant dažytuose tvenkiniuose, kai dažai praskiesti iki reikiamo lygio, drabužiai, oda ar plaukai nebus dažyti.
-
Dažikliai taip pat slopina gijinių dumblių, kilimus formuojančių dumblių ir vienos ląstelės planktoninių dumblių augimą.
-
Mūsų dažikliai yra aplinkai nekenksmingi ir netoksiški, o tai reiškia, kad jie nepakenks paukščiams, ropliams, žinduoliams, žuvims ar dirvai.
-
Dažikliai gali būti naudojami žuvų prevencijai prieš paukščius
-
Viena iš priežasčių, kodėl žmonės naudoja dažus savo tvenkiniuose, kad seklus tvenkinys atrodytų giliau.
-
Dažikliai netrukdo augti visiems vandens augalams, augantiems virš vandens (lelijoms, ajerams ir tt.).
BŪTINA ATKREIPTI DĖMESĮ
-
Naudokite pirštines ir apsauginius drabužius, nes galite ištepti rūbus ar odą.
-
Pirmasis naudojimas pavasarį pradės nykti per mėnesį ar du, nes tirpsmas ir lietus atskiedžia dažus, kartais net anksčiau. Spalva palaipsniui prarandama dėl fotodegradacijos ir biologinio skaidymo, nes dažai yra organinis junginys. Todėl būtina kas mėnėsį apyt. 10 proc. dapildyti dažų kiekį viso vegetacijos sezono metu.
-
Tvenkinio savininkas turėtų reguliariai įvertinti, kiek mėlynos ar kitos spalvos yra vandenyje. Tai galima padaryti matuojant, kiek žemyn galima pamatyti pvz. baltą diską, lazdelę ar kitą daiktą nuleistą žemyn. Pirmasis įvertinimas turėtų būti atliktas praėjus 48 valandoms po pirmoso panaudojimo pavasarį.
-
Maždaug kas dvi savaites turėtumėte iš naujo išmatuoti gylį, kuriame dingsta baltas daiktas. Kai išmatuotas gylis padidės maždaug 25%, reikia pridėti daugiau dažų, kad išmatuotas gylis grįžtų į pradinį matavimą.
-
Dažikliai netrukdo augti virš vandens augantiems augalams, neveikia prieš plūduriuojančius augalus (pvz. vandens lelijas), kai jų lapai plūduriuoja ant paviršiaus.
-
Jeigu yra didelis vandens pasikeitimas (pratekantis tvenkinys), dažų naudoti nerekomenuojama.
-
Tvenkinio dažikliai nėra pesticidai ir neturėtų būti vertinami kaip alternatyva.
-
Juodieji dažai nėra veiksmingi purvinguose tvenkiniuose. Tik mėlyni dažai prasiskverbs į suspenduotas daleles ir suteiks jums rezultatų.
Atminkite
-
Vandeninius dažus geriausia pradėti naudoti naudojami ankstyvą pavasarį (kovo ir balandžio mėn.), Kad būtų efektyviausia kovojant su vandens piktžolėmis ir dumbliais.
-
'Tai yra geras vandens piktžolių naikinimo būdas - užkirsti kelią daigumui: apriboti ankstyvojo sezono augimą.
-
Vandeniniai dažikliai yra efektyviausi tvenkiniuose, į kuriuos patenka mažai įtekančio vandens, net esant stipriam lietui. Dažai yra labai veiksmingi iškastuose tvenkiniuose ir lietaus vandens tvenkiniuose, į kuriuos patenka nedaug nuotėkio.
-
Vandeninės piktžolės ir dumbliai daugeliui tvenkinių ir ežerų savininkų kelia didelių problemų
-
Juodi tvenkinio dažai: puikiai blokuoja šviesą, gražiai atrodo kaip atspindžio tvenkinys
-
Povandeninėms vandens piktžolėms, augalams ir dumbliams reikia maistinių medžiagų ir saulės spindulių, kad klestėtų, kaip jūsų veja ir medžiai. Tvenkinio piktžolės gali augti tik ten, kur pakankama šviesa pasiekia tvenkinio ar ežero augimo plotą. Ši zona vadinama šviesos zona.
-
Žemiau šviesos zonos, dažniausiai gilesniuose vandenyse, augalai negali užaugti.