Ceolitai žemdirbystei ir gyvulininkystei

 • Info: Ceolitai amoniako emisijų prevencijai Zeoair.  

  Ceolitas veikia kaip vandens ir azoto gaudyklė, leidžianti žolėms ir augalams gauti vandenį ir maistines medžiagas, kurių jiems prireikia dėl natūraliai lėto išsiskyrimo  iš ceolito struktūros . 

  Dirvožemyje su ceolitais Zelayer-G padidėja vandens sulaikymas ir pagerėja maistinių medžiagų sunaudojimas, mažiau reikia naudoti trašų ir laistyti augalus.  Ceolitas sulaiko vandenį ir mikroelementus, kurie sudaro 50 proc. nuo ceolito masės. 

  Neutralizuoja dirvos pH ir sumažina nemalonius kvapus tręšiant laukus srutomis ir mėšlu

  •  Vandens sulaikymas

  Ceolitas turi daugybę pranašumų vandens sulaikymo, išsaugojimo ir maistinių medžiagų išplovimo prevencijos srityse.
  Ceolitas sugeba sulaikyti vandenį, kuris siekia iki 60% ceolito svorio.
  Tyrimai parodė, kad ceolitas gali padidinti vandens infiltraciją 7–30% švelniai nuožulnioje žemėje ir iki 50% stačiai šlaito žemėje.
  Dirvožemio drėgmė sausros sąlygomis gali padidėti 0,4–1,8%, o esant bendrai vandens situacijai - 5–15%
  Todėl sausumos paviršiaus nuotėkis sumažėja, o tai apsaugo žemę nuo erozijos.
  Tirpių N trąšų naudojimas yra pagrindinė požeminio vandens užteršimo priežastis. Ceolitas sumažina nitratų išplovimą slopindamas amonio nitrifikavimą į nitratą.


    Ceolitas veikia kaip vandens ir augalų maistinių medžiagų rezervuaras, sulaiko drėgmę augimo zonoje. Tai sumažina drėkinimui reikalingo vandens kiekį iki 35%. Ceolitas "pasikrauna" vandens  tik iš lietaus 

  • Aeracija

  Ceolitų gebėjimas išlaikyti drėgmę, įterpus juos į dirvą,  yra dar vienas teigiamas aspektas. Ceolitai yra puikūs aeravimui, nes dėl didelio kristalinės struktūros poringumo jie gali sulaikyti vandenį, kuris siekia iki 60% ceolito svorio.  Ceolitas veikia kaip nuolatinis vandens rezervuaras, užtikrinantis pailgintą drėgmę sausu periodu, taip pat skatinantis greitą pakartotinį drėkinimą ir geresnį šoninį pasiskirstymą šaknies zonoje drėkinimo metu. Tai, savo ruožtu, sumažina drėkinimui reikalingą vandens kiekį.

  Natūralaus ceolito porėta struktūra taip pat gerai padeda dirvožemiui. Skirtingai nuo kitų dirvožemio priedų, tokių kaip kalkės ir molis, ceolitas, laikui bėgant, neskaidomas, tačiau išlieka dirvožemyje, kad pagerintų maistinių medžiagų ir vandens sulaikymą, o tai laikui bėgant gali žymiai sumažinti vandens ir trąšų sąnaudas. Porėta ceolitų struktūra laikui bėgant neužkemša dirvožemio porų, kaip molis.

  • Sunkieji metalai ir toksinės medžiagos

  Ceolitai absorbuoja toksines medžiagas, neleisdami, kad augalai juos pasisavintų

  •  Maistinių medžiagų išplovimo ir praradimo stabdymas

  Vandenyje tirpių trąšų (azoto, kalio ir fosforo), efektyvumas gali būti mažas lyjant ir esant šlapiai dirvai.  
  Ceolitas pagerina trąšų efektyvumą, padarydamas jas atsparias išplovimui, imobilizavimui ir dujiniams nuostoliams. Jie ypač naudingi mažinant išplovimą smėlingame dirvožemyje ir mažinant lakumą.
  Pats ceolitas taip pat turi nedidelius augalų maistinių medžiagų kiekius.

  Ceolitai naudojami dėl jų didelių maistinių medžiagų mainų galimybių, kurios leidžia absorbuoti ir išlaisvinti augalams turimas maistines medžiagas ir drėgmę.

  Ši absorbcija / adsorbcija leidžia ceolitui išlaikyti maistines medžiagas savo struktūroje, vėliau lėtai atplaiduojant į dirvožemį. Tai ypač svarbu esant gausiems krituliams, dėl kurių išplovimas gali padidėti iki 10 kartų , ypač dirvožemiuose,kaip smėlis.
  Patekęs į dirvožemį su organinių medžiagų mišiniais, tokiais kaip kompostas arba išbertas po aeracijos, ceolitas pateks į šaknies zoną ir bus naudojams kelis metus.  

  •  Dirvos priežiūra

   Smėlingas dirvožemis turi didelį poringumą ir didesnį įsiskverbimo greitį, kuris daro įtaką šaknies zonos gyliui ir laistymo dažnumui. Dėl šios priežasties dažnai reikia priedų, kad padidėtų maistinių medžiagų ir vandens sulaikymo galimybės. Tokiu atveju ypač tinka ceolitas.

   

  •  Infiltracija

  Smėlėtos dirvos sąlygoja  greitą vandens įsiskverbimą ir didelį oro poringumą. Ceolitas veikia panašiai  oro poringumą, tuo pačiu padidindamas infiltraciją. 

   

  •  Derliaus padidinimas

  Išskirtinės ceolito savybės, laisvas struktūrinis vandens kaupimas ir paviršiaus adsorbcija duoda daug galimybių pagerinti dirvožemį.
  Ceolitas klinoptilolitas gali būti šeriamas mažais kiekiais kiaulėms, vištoms ir agalvijams, kad pastebimai padidėtų kūno svoris ir pagerėtų bendra gyvūno sveikata. Ceolitas esantis augalų šaknų zonose užtikrina pastovų  derliaus efektyvumą.

   

  •  Azoto naudojimo padidinimas

  Ceolitų gebėjimas fiksuoti ir laikyti NH4 + ir K + jonus pagerina augalų įsitvirtinimą ir sumažina maistinių medžiagų išplovimą).
  Azoto nuostoliai į atmosferą dėl lakaus amoniako  yra pagrindinis veiksnys, lemiantis žemą karbamido efektyvumą dirvožemyje. Ekstremaliomis sąlygomis gali būti prarasta beveik 80% naudojamo N 


  Karbamido N nuostolius galima sumažinti naudojant ceolitą kaip priedą trąšose ar dirvožemyje, siekiant kontroliuoti NH4 + amonio sulaikymą.
  Ceolitas gali stabilizuoti N,P, K lygį, net jei pats turi tik nedidelius augalų maistinių medžiagų kiekius. Ceolitai naudojami augalininkystėje visų pirma dėl jų didelių maistinių medžiagų mainų galimybių, leidžiančių absorbuoti ir išlaisvinti augalams  maistines medžiagas ir drėgmę. 
  Ceolitas padidina trąšų poveikį augalams, padarydamas jas atsparias išplovimui, imobilizavimui ir dujiniams nuostoliams. Ceolitai  ypač naudingi mažinant išplovimą smėlingame dirvožemyje. Eksperimentų metu gautas derliaus padidėjimas siekė 15-50 proc. (4–8 tonos ceolito  arui). 

  • Trąšų veikimo laiko prailginimas

   Tirpių trąšų naudojimas gali užteršti vandenį,  maistines medžiagos panaudojamos nenaudingai. Pavyzdžiui, azotas gali ištekėti į požeminius ir paviršinius vandenis, ypač smėlinguose dirvožemiuose. Ceolitai yra poringi mineralai, turintys didelę katijonų mainų galią, padedantys kontroliuoti augalų maistinių medžiagų išsiskyrimą žemės ūkio sistemose. Ceolitai gali išlaisvinti jau dirvožemyje esančias tirpias augalų maistines medžiagas ir gali pagerinti dirvožemio derlingumą ir vandens sulaikymą.

  • Karbamidas

  Ceolitas gali sulėtinti azoto išsiskyrimo iš karbamido greitį trimis būdais:

  • Ceolito sudėtyje esantis karbamidas yra ceolito porose ir struktūroje, kas  apsaugo nuo išplovimo už šaknies zonos
  • Lėtina karbamido virtimą amoniu, veikiant bakterijoms.
  • Išlaiko amonio jonus savo struktūrojee, taip apsaugodamas juos nuo nitrifikuojančių bakterijų.

  Ceolite yra minimalus augalų maistinių medžiagų kiekis, tačiau ceolito pranašumas yra „kempinės pavidalas“, kurią jis įgauna sumaišytas su trąšomis.  Ceolitas į dirvožemį galėtų patekti keliais būdais:

  • Barstytuvo naudojimas prieš aeracija arba po aeracijos tiesiai ant dirvožemio
  • Iš anksto  įmaišytas į trąšų mišinius
  • N, K nuostolių sumažinimas

  Azoto trąšos, tokios kaip karbamidas ir amonio nitratas, patiria  N nuostolius dėl amoniako išgarinimo  ir hidrolizės. Amonio lakumas yra tiesioginis azoto, kurį galima absorbuoti augalams, praradimas. Tai eikvoja ūkininkui laiką ir pinigus.
  Ceolitai gali būti naudojami siekiant sumažinti amoniako nuostolius, nes jie absorbuoja svarbias maistines medžiagas, tokias kaip amonis (NH₄ +) ir kalis (K +). Hidrolizė yra karbamido fermentų, kurie skaido karbamido molekules į NH₄ +, atsiradimas. Ceolito struktūros maži kanalai  sumažina mikrobų vykdomą nitrifikaciją ir fiziškai apsaugo NH₄ + nuo greito suskaidymo.
  Kai maistinės medžiagos sorbuojamos, jas galima laiku atpalaiduoti ir optimaliai įsisavinti į augalą. Ceolitas gali būti naudojamas N,P,K trąšoms papildyti, siekiant sumažinti amoniako nuostolius. 


  Ceolitas veiksmingai sumažina amonio lakumą, palyginti su tik komercinių trąšų ir amonio salietros naudojimu.

  •   Kompostas

  Ceolitas turi du katijonų (amonis ir augalų maistinės medžiagos) sulaikymo būdus:

  • Absorbcija į porėtą matricą
  • Adsorbcija katijonų mainais 

  Ceolitas sulaiko amonį ir kitas maistines medžiagas kristalų struktūroje ten, kur jos netirpsta vandenyje, bet yra prieinamos augalams pagal poreikį ir laikui bėgant. 


  Zeolitas padidina mėšlo ir komposto vertę:
  Zeolito įdėjimas į mėšlą, kompostu ar tvenkinių vandenį turi daug papildomų privalumų:

  • Padidėjęs vandens susilaikymas
  • Azoto ir mikroelementų sulaikymas šaknų zonoje
  • Tai terpė azoto sulaikymui
  • Padidėjęs katijonų mainų pajėgumas dirvožemyje
  • Pagerinta vandens infiltracija ir dirvožemio aeracija
  • Vandens sulaikymas:

  Kompostą galima naudoti,  kad ceolitas patektų į dirvožemį. Ceolitą galima paskleisti ant komposto krūvos viršaus  5%, 10%, 15% arba 20% viso tūrio.
  Kompostavimo proceso metu pridėtas ceolitas turi galimybę padidinti maistinių medžiagų kiekį galutiniame rezultate, sumažindamas proceso metu prarandamo amonio kiekį. Tai daro slopindama amonio nitrifikaciją į nitratą. 

   

  Teorinė dozė barstant: 25kg/100m2

  Teorinė dozė po aeracijos: 25-30kg/100m2

  Kai kuriais atvejais būtina testuoti.

  Pakuotės: 20kg PET maišai, 1t Big Bag

  Norėdami užsakyti Zeolayer-G žemdirbystei, rašykite info@filtravimo-uzpildai.eu


google-site-verification: google1dcf2b0df0b5ed7f.html